Igen, van amikor érdemes az érzelmekre hagyatkozni céges környezetben is

Egy cégvezető számos módon járulhat hozzá vállalata fejlődéséhez. A napi feladatok monotonitása és a stressz azonban sokszor akadályozhatja céljai elérésében, a beosztottakkal kialakult feszült viszonya pedig akár megbecsült szakemberei elvesztéséhez is vezethet. Az önismeret, önszabályozás, önmotiváció, empátia, olyan társas készségek, melyek megkönnyítik a munkahelyi kommunikációt, erősítik a csapatszellemet, és hosszú távon biztosítják a dolgozói lojalitást. Mégis, hogyan lehet ezt a legegyszerűbben elérni? Az érzelmi intelligencia az a képességünk, amelynek segítségével saját és embertársaink érzelmeit felismerjük, azonosítjuk, értelmezzük és kezeljük. Ez hatással van emberi kapcsolataink minőségére, a stresszel szembeni magatartásunkra és tanulási, munkahelyi eredményességünkre is. Az érzelmi intelligencia – a velünk született személyiséggel vagy intelligenciával ellentétben – azonban felnőttkorban is fejleszthető. Szükséges is fejleszteni, hiszen ennek hiánya nélkül senkiből sem válhat olyan sikeres vezető, aki képes hatékonyan növelni kollégái teljesítményét az irányítás, bevonás, felhatalmazás, fejlesztés, motiválás funkcionális eszköztárán túl. Az X-SIGHT Vezetési Tanácsadó Kft. és a ColorPlay közösen egy olyan módszert dolgozott ki, ahol mentor-mentorált szerepbe helyez vezetőket és nehéz sorsú fiatalokat. Az EQ X-Press tréning mindkét fél számára maradandó élményt és fejlődési lehetőséget nyújt, miközben a mentor szerep megélésével és coaching eszközeivel fejleszti a cégvezetők készségeit. Az együttműködés sikeressége érdekében a vezetőknek olyan, az érzelmi intelligenciájukhoz kapcsolódó, személyes kompetenciáikat kell előtérbe helyezniük, mint az empátia, az ösztönzés, a másik érzelmeinek megfelelő dekódolása és kezelése, egyénre hangolt kommunikáció. A folyamatnak köszönhetően a munkahelyen a cégvezetők kollégáikhoz való viszonyuk is átalakul, és képesek lesznek hosszú távon újszerű motivációs struktúrákat kialakítani és működtetni a munkahelyükön, de akár a magánéletükben is. Ezen felül képesek lesznek saját helyzetüket, és a különböző szerepeikben rejlő fejlődési lehetőségeket új aspektusból megközelíteni, ezáltal valódi változást elérni és ebből profitálni. Az elsajátított ön-coaching módszerekkel így új megközelítésbe helyezhetik motivációs struktúráikat, hogy hosszú távon áttörést jelentő üzleti eredményeket érhessenek el. A program érdekessége az a speciális utánkövetés, ahol a fiatalok online felületen gamifikált közegben ismételhetik a tanultakat és tarthatják a kapcsolatot mentoraikkal. A személyes találkozás természetesen nem kiváltható, ezért biztosítanak lehetőséget arra, hogy újra találkozzanak a mentorok, trénerek a fiatalokkal, ahol közösen beszámolnak az elmúlt időszak változásairól,fejlődéséről, megerősítve mindkét oldalt a folyamat továbbvitelében. ​”Mikor személyesen is részt vettem az EQ X-Press tréningen, mentorként és cégvezetőként is úgy éreztem, hogy amit mi hozzá tudunk adni ezeknek a fiataloknak a fejlődéséhez, azt meg kell tennünk.” – mondta Szertics Gergely. “Óriási inspiráció és felismerés számukra is, számunkra is a képzés, de amikor visszamennek a hétköznapokba, akkor nagyon nehéz a motivációt fenntartani, nap mint nap, kűzdeni a kitűzött jövőképért instabil környezetben. Épp ezért döntöttünk úgy a tréning alkotóival, hogy 2016 szeptemberétől egy Practify-jal támogatott utánkövetési programot is illesztünk a képzésbe, amelyben a fiatalok játszva, egymással versengve tudják megmutatni, hogy az életben hogyan tudják használni a tanultakat, és egymást is inspirálni a fejlődésre” – tette hozzá a Practify-t fejlesztő Analogy Zrt. vezérigazgatója.

Leave a comment

20 + 6 =