A világ legjobb gyermeknapja

Ha valaki megkérdezte volna, húszan húszféle választ adtak volna, hogy mitől volt ez a világ legjobb gyermeknapja. De abban mindenki egyetértett, hogy az volt. Ha létezne olyan cím, hogy Magyarország legvidámabb autóbusza, a miénk aznap este jó eséllyel pályázott volna. Május utolsó vasárnapja volt, gyermeknap. Húsz nehéz sorsú, általános iskolás fiúval és lánnyal tartottunk hazafelé, Tamásiba, miután felejthetetlen napot töltöttünk Kecskeméten, a Granada Hotel vendégeként. Teljes volt a hangzavar: a srácok egymás szavába vágva idézték fel a nagy pillanatokat. Emlékszel…? Persze mindenki tudta, hogy a másik emlékszik, de olyan jó volt újra és újra elmondani, milyen volt versenyezni a kalandpályán, pónin lovagolni, beülni egy igazi tűzoltóautóba, az égbe repülni a körhintával, vagy sokadszor szedni a hamburgerektől, hot-dogoktól, jégkrémektől, üdítőktől roskadozó büféasztalról. Ha valaki megkérdezte volna, húszan húszféle választ adtak volna, hogy mitől volt ez a világ legjobb gyermeknapja. De abban mindenki egyetértett, hogy az volt. A ColorPlay Egyesület ezúton mond köszönetet a kecskeméti Granada Hotelnek a nagylelkű meghívásért, valamint a Matiné zenekarnak, hogy ingyenes fellépésükkel segítettek még vidámabbá tenni ezt a napot.

Leave a comment

öt × három =